با پیام آیت الله مکارم شیرازی: دومین کنفرانس بین‌المللی فقه و قانون در قم آغاز شد

    عکس کلیدومین کنفرانس بین‌المللی فقه و قانون با حضور شخصیت‌هایی از کشورهای جهان اسلام با پیام آیت‌الله مکارم شیرازی در قم آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی، در دومین کنفرانس بین‌المللی فقه و قانون با عنوان رابطه اخلاق و قانون با نگاهی فقهی و حقوقی با پیام حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، در این کنفرانس شخصیت‌هایی از کشورهای مختلف از جمله روسیه، ترکیه، عمان، لبنان، عراق، مغرب، اندونزی، مصر، تونس و... حضور دارند.

در آیین افتتاح این همایش که با حضور رئیس شورای دولتی دیانت ترکیه، نماینده اتحادیه بین المجالس عضو کشورهای سازمان همکاری اسلامی، منذر بن رضا الشوک، نماینده مجمع جهانی فقه اسلامی، مدیر حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری، علما و فضلای حوزه علمیه قم و نمایندگان بیوت مراجع تقلید، احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استانداری قم، حجت الاسلام و المسلمین بنایی و تعدادی از میهمان خارجی حضور داشتند.

قرار است در این کنفرانس چند پنل تخصصی با حضور اندیشمندانی از کشورهای جهان اسلام برگزار شود و این کنفرانس شامگاه به کار خود پایان می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی، رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی، شکل دادن به ادبیاتی علمی و نیرومند در این زمینه به راه انداختن حرکتی علمی در زمینه «اخلاق حقوقی» در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها و بسترسازی برای امکان ارائه طرح‌هایی در راستای تقنین اخلاق و پیشنهاد آن به مجلس شورای اسلامی و ایفای نقش تأثیرگذار در مطالعات همچنان دست نخورده تقنین بر پایه اخلاق در جهان اسلام اهداف اصلی این کنفرانس را تشکیل می‌دهند.