تقدیر شخصیت لبنانی از جمهوری اسلامی به خاطر برگزاری کنفرانس اخلاق و قانون

اخلاق و قانونشخصیت برجسته لبنانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر برگزاری کنفرانس بین المللی اخلاق و قانون با نگاهی فقهی و حقوقی تقدیر کرد و گفت: ایران به گسترش فرهنگی اهتمام دارد که از ملت‌ها فراتر رفته و مشکلاتی را مطرح می‌کند که مورد نیاز بشر امروز است.

دکتر محمد طی در مراسم اختتامیه کنفرانس بین المللی اخلاق و قانون، تلاش برای نهادینه کردن اخلاق را رویداد بزرگی دانست که کنفرانس بین المللی فقه و قانون به دنبال دستیابی به آن است و در ادامه تأکید کرد: در دین اسلام گنج‌هایی نهفته است که باید آنها را کشف کرده و به وسیله آن جهان را نجات دهیم.

وی گفت: پیامبر ما دارای اخلاق عظیم است و برای ترویج مکارم اخلاق برانگیخته شده است و ما نیز باید مروج اخلاق اسلامی باشیم.

استاد دانشگاه لبنان با تقدیر از حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مبلغی به دلیل برگزاری اجلاس فقه و قانون تصریح کرد: این اجلاس به دنبال این است که اخلاق را در قانون نهادینه کند و این اتفاق رویداد بسیار بزرگی است و باید این اجلاس از سوی همه مسلمانان و جوامع مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وضع کنندگان قوانین بهای چندانی به اخلاق نمی‌دهند بیان کرد: البته خود ایشان نیز خلأ حضور اخلاق در قانون را حس کرده‌اند و وجدان‌های بیداری به دنبال این هستند که قانون را با اخلاق سازگار کنند.

وی با بیان اینکه اگر اخلاق در اختیار انسان‌های مختلف باشد، ممکن است که تاثیرگذاری قابل توجهی داشته باشد، ادامه داد: امروز مسئله همجنس‌گرایان ناشی از فقدان اخلاق است.