همايش بين المللي فقه و قانون به كار خود پايان داد

Rate this item
(0 votes)

قم – همايش بين المللي فقه و قانون كه از عصر چهارشنبه با حضور شخصيت هايي از كشورهاي مختلف جهان در قم برگزار شده بود جمعه شب با سخنرانی آیت الله عبدالله جوادی آملی به كار خود پايان داد.

به گزارش روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، در مراسم افتتاحیه این همایش علاوه بر دكتر لاریجانی، حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی و پنج نفر از شخصیت های بین المللی نیز سخنرانی خواهند كرد.

همچنین ، در روزهای پنجشنبه و جمعه چهار جلسه تخصصی با عنوان ' مباحث توصیفی و تحلیلی ورود به بحث رابطه فقه و قانون'، 'دیدگاه ها در نوع رابطه فقه و قانون، فرضیه ها و پیشنهادها'، 'فقه و رابطه آن با حوزه های خاص قانون' و 'راه حل های روشی در سامان بخشی به رابطه فقه و قانون' جهت ارائه مقالات برگزار شد.

 حجت الاسلام دكتر' صاحب محمد حسین نصار' رییس گروه فقه و اصول مطالعات عالی دانشكده فقه دانشگاه كوفه، دكتر محمد كمال الدین امام استاد شریعت اسلامی در دانشكده حقوق جامعه اسكندریه، ، عبدالله بین حمود عزی از پژوهشگران كشور یمن، دكتر بوزیدی از کردند..

حجت الاسلام والمسلمین 'علیدوست' عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دكتر تهامی از مغرب ، حجت الاسلام والمسلمین علی اكبریان عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ، دكتر محمد حمد كنان میغا استاد جامعه الاسلامیه نیجر، دكتر وحدتی شبیری از اساتید دانشگاه، دكتر 'محمد عبدالرحمان صادق' از دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی، از دیگر سخنرانان این همایش بودند.

دكتر زاهد گل از تركیه، دكتر احمد عوض عبدالمجید هندی رییس دانشكده حقوق اسكندریه، حجت الإسلام والمسلمین صرامی رئیس پژوهشكده فقه و حقوق، دكتر حكمت نیا معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه، دكتر منی ابوزید استاد فلسفه جامعه الحلوان، دكتر جبری از لبنان و ....نیز در این كنفرانس به ایراد سخن پرداختند.

دكتر علی محی الدین قره داغی دبیركل اتحادیه بین المللی علمای مسلمین و نایب رییس شورای افتاء و پژوهش اروپا که نتوانست در این همایش حضور پیدا کند در پیامی از حجت الاسلام مبلغی خواست که به نمایندگی از ایشان، مقاله وی را ارایه دهد.

در این همایش شخصیت هایی از كشورهای مختلف جهان از جمله مصر، روسیه، تركیه، تونس، یمن، عراق، نیجریه، مالزی، عمان، لبنان و تونس حضور داشتند. 

Read 1007 times